Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
On Vodka, Beers, and Regrets

On Vodka, Beers, and Regrets

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Born Beautiful

Born Beautiful

2019
×
Edit this entry  
10
A Second Chance

A Second Chance

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Alone/Together

Alone/Together

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Day

One Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us, at The End of the Year

Us, at The End of the Year

2019
×
★½
Edit this entry  
14
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pillar

Pillar

2020
×
Edit this entry  
13
Revolt of the Mystic

Revolt of the Mystic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Life's Pedal

Life's Pedal

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Si Gloria at si Juan

Si Gloria at si Juan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grand Gestures

Grand Gestures

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Eye

Eye

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dama de Noche

Dama de Noche

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Seize

Seize

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Most Disturbing Feeling

Most Disturbing Feeling

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Beyond Nothing

Beyond Nothing

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jepoy

Jepoy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fetch

Fetch

2020
×
½
Edit this entry  
11
Debut

Debut

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
Woman

Woman

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Slums

The Slums

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Excuse Me Miss, Miss, Miss

Excuse Me Miss, Miss, Miss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arise

Arise

2020
×
★½
Edit this entry  
11
To Calm the Pig Inside

To Calm the Pig Inside

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Living Things

Living Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Sun

Under the Sun

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fatigued

Fatigued

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tokwifi

Tokwifi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chanting the Passion

Chanting the Passion

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ang Gasgas na Plaka ni Lolo Bert

Ang Gasgas na Plaka ni Lolo Bert

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Desperados

Desperados

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Through Night and Day

Through Night and Day

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ordinary People

Ordinary People

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
End of Sentence

End of Sentence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sunday Beauty Queen

Sunday Beauty Queen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry