Sort by

Peter has logged 16 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stargate

Stargate

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Am Soldier

I Am Soldier

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry