Sort by

Peter has logged 15 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Emmanuel Macron: Behind the Rise

Emmanuel Macron: Behind the Rise

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
War Machine

War Machine

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Louis Theroux: Twilight of the Porn Stars

Louis Theroux: Twilight of the Porn Stars

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Louis Theroux: Extreme Love - Dementia

Louis Theroux: Extreme Love - Dementia

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry