Marian has logged 31 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ones Below

The Ones Below

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frank

Frank

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
#Horror

#Horror

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Plan an Orgy in a Small Town

How to Plan an Orgy in a Small Town

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ava's Possessions

Ava's Possessions

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emma

Emma

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bite

Bite

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mojave

Mojave

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silent House

Silent House

2011
×
★★
Edit this entry