Marian has logged 32 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Collector

The Collector

2009
×
★½
Edit this entry  
22
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christian Mingle

Christian Mingle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry