Marian has logged 16 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Women Who Kill

Women Who Kill

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lemon

Lemon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Star

The Star

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry