Sort by

Marian has logged 28 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Entanglement

Entanglement

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Signature Move

Signature Move

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry