Sort by

Marian has logged 114 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
29
Prospect

Prospect

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Reversing Roe

Reversing Roe

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Edit this entry  
05
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bleeding Edge

The Bleeding Edge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Calibre

Calibre

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Spin

Top Spin

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Like Father

Like Father

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry