Kait has logged 17 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dope

Dope

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry