• The French Dispatch

    ★★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Darkest Days of Us

    ★★★½

  • The Hand

    ★★★★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★½

  • Menarche

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tragic Jungle

    ★★★

  • Things We Dare Not Do

    ★★★½

  • Correspondence

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Dead Ones

    ★★★½

  • Road to Roma

    ★★★

  • Once Upon a Time in Venezuela

    ★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★½

  • The Fall

  • Midday Cowboy

    ★★★

  • Cindy La Regia

    ★★★

  • I'm No Longer Here

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Devil Between the Legs

    ★½

  • Atlantis

  • Babenco: Tell Me When I Die

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Overseas

    ★★★½

  • Nimic

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ready to Mingle

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Olla

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

  • Let It Be Law

  • Indianara

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Chicuarotes

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Two/One

    ★★★

  • The Guardian of Memory

    ★★★★½

  • I Am Not Handsome

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Oblatos, Epic Flight into the Night

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Varda by Agnès

    ★★★

  • The Awakening of the Ants

    ★★★

  • Selfie

    ★★½

  • Buoyancy

    ★★★★

  • This Is Not Berlin

    ★★★★

  • Wild Love

  • Breakwater

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Hypnosis to Be Happy

  • DOTCOM

  • Guie’dani’s Navel

    ★★★½

  • Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

    ★★★★

  • The Red Phallus

    ★★★

  • Olimpia

    ★★★½

  • A Colony

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★

  • The Good Girls

    ★★★★

  • The Chambermaid

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★