ReynaLeynez has logged 231 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Sex and Lucía

Sex and Lucía

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Lovers of the Arctic Circle

Lovers of the Arctic Circle

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lots of Kids, a Monkey and a Castle

Lots of Kids, a Monkey and a Castle

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Argentinian Lesson

Argentinian Lesson

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Angels Wear White

Angels Wear White

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Image Book

The Image Book

2018
×
Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Reconstruction

Reconstruction

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Time

Time

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Trans-Europ-Express

Trans-Europ-Express

1966
×
★★★½
Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lupulos' House

Lupulos' House

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Battle in Heaven

Battle in Heaven

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Silent Light

Silent Light

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★
Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Maid

The Maid

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Museo

Museo

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Olimpia

Olimpia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
To Die in the Desert

To Die in the Desert

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
X500

X500

2016
×
★½
Edit this entry