ReynaLeynez has logged 20 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Museo

Museo

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Olimpia

Olimpia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
To Die in the Desert

To Die in the Desert

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
X500

X500

2016
×
★½
Edit this entry  
20
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Eros

Eros

2004
×
Edit this entry  
19
The Hand

The Hand

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Rush Hour

Rush Hour

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Edit this entry  
05
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★
Edit this entry  
03
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Incendies

Incendies

2010
×
Read prior review Edit this entry