Sort by

ivana has logged 403 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Edit this entry  
30
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Edit this entry  
13
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Edit this entry  
07
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Edit this entry  
06
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas: The Original Poem

The Nightmare Before Christmas: The Original Poem

2008
×
Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Edit this entry  
29
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bloody Hell

Bloody Hell

2018
×
★½
Edit this entry  
07
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Victory of Faith

The Victory of Faith

1933
×
Edit this entry  
06
Drifters

Drifters

1929
×
Edit this entry  
06
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★
Edit this entry  
02
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eight Below

Eight Below

2006
×
Edit this entry  
01
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry