Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • The Portable Door

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Kate

    ★★★★½

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½