Sort by

brooke has logged 11 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Newsies

Newsies

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry