brooke has logged 19 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Edit this entry  
05
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry