brooke has logged 45 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
17
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry