RSS feed for Anton
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rampage

Rampage

2018
×
Edit this entry  
21
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
The Making of: Mulholland Drive

The Making of: Mulholland Drive

2004
×
Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Vader- Episode I

Vader- Episode I

2018
×
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Edit this entry  
23
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
18
Snowbird

Snowbird

2016
×
Edit this entry  
18
The Words

The Words

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Edit this entry