Sort by
  • Barbarian

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Translators

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Mermaid Down

    ½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • 1BR

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • Official Secrets

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★½

  • Peppermint

    ★★★½

  • The Predator

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Extinction

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Calibre

    ★★★★½

  • Adrift

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Occupation

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Leto

    ★★★★

  • Anon

    ★★½

  • Zoe

    ★★½

  • Traffik

  • Ghostland

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Death Wish

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Summer of 84

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★★