Reza has logged 596 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dig

The Dig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Freefall

Freefall

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Misconduct

Misconduct

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Helmut Newton: The Bad and the Beautiful

Helmut Newton: The Bad and the Beautiful

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Tempest

Tempest

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Closet

The Closet

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paris by Night

Paris by Night

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Agatha and the Midnight Murders

Agatha and the Midnight Murders

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Charge of the Light Brigade

The Charge of the Light Brigade

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Conduct Unbecoming

Conduct Unbecoming

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trauma

Trauma

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Then She Found Me

Then She Found Me

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Genova

Genova

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Legion

The Last Legion

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Magnificent Cuckold

The Magnificent Cuckold

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Metro

The Last Metro

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kneeling Goddess

The Kneeling Goddess

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry