Reza has logged 393 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Curtain Up

Curtain Up

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Young Bess

Young Bess

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Redhead from Wyoming

The Redhead from Wyoming

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Song of the Islands

Song of the Islands

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Roughshod

Roughshod

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tall Man Riding

Tall Man Riding

1955
×
★★★
Edit this entry  
22
The Thrill of Brazil

The Thrill of Brazil

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
South Sea Woman

South Sea Woman

1953
×
★½
Edit this entry  
21
Song of Surrender

Song of Surrender

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sombrero

Sombrero

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
711 Ocean Drive

711 Ocean Drive

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
South of St. Louis

South of St. Louis

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stand by for Action

Stand by for Action

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
White Feather

White Feather

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocky Mountain

Rocky Mountain

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Royal Wedding

Royal Wedding

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Rogue's March

Rogue's March

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Restless Breed

The Restless Breed

1957
×
★½
Edit this entry  
09
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Double Man

The Double Man

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Music for Madame

Music for Madame

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
My Love Came Back

My Love Came Back

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brainstorm

Brainstorm

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man-Trap

Man-Trap

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Men of Two Worlds

Men of Two Worlds

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Outpost

The Last Outpost

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love Under Fire

Love Under Fire

1937
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Innocents in Paris

Innocents in Paris

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Eagle and the Hawk

The Eagle and the Hawk

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chief Crazy Horse

Chief Crazy Horse

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chicago Deadline

Chicago Deadline

1949
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Black Scorpion

The Black Scorpion

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gun for a Coward

Gun for a Coward

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Homestretch

The Homestretch

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry