Sort by
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★½

  • Somebody I Used to Know

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Strange World

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • She Said

    ★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Athena

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Katrina Babies

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • EO

    ★★★½

  • The Valet

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • RRR

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Spin Me Round

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Descendant

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • American Underdog

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½