RSS feed for Rick

Rick has logged 28 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Edit this entry  
15
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Hitsville: The Making of Motown

Hitsville: The Making of Motown

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Christmas Story 2

A Christmas Story 2

2012
×
★★
Edit this entry  
11
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
08
APEX: The Secret Race Across America

APEX: The Secret Race Across America

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Edit this entry  
06
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry