• Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • The Best of Enemies

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Wonder Park

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Autonomy

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Beers of Joy

    ★★★

  • Troop Zero

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Report

    ★★★

  • American Factory

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★

  • Smash and Grab

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Front Runner

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • What's Your Number

    ★★★

  • Purl

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Kevin Smith: Silent but Deadly

    ★★

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Bathtubs Over Broadway

    ★★★★

  • General Magic

    ★★★

  • Knuckleball

    ★★★

  • Andre the Giant

    ★★★★

  • Game Night

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Children Act