Ryan has logged 487 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Gift

Gift

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Joy

Joy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Housebound

Housebound

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Time Out of Mind

Time Out of Mind

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Howl

Howl

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Close Range

Close Range

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
No Escape

No Escape

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Edit this entry  
01
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lava

Lava

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Edit this entry