Ryan has logged 37 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
23
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Soaked in Bleach

Soaked in Bleach

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Desperate Hours

Desperate Hours

1990
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Pope of Greenwich Village

The Pope of Greenwich Village

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blade: House of Chthon

Blade: House of Chthon

2008
×
★★½
Edit this entry  
11
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★★½
Edit this entry