RSS feed for Ryan

Ryan has logged 452 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
11
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry