• Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Schumacher

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Batman: Death in the Family

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Bully

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Marshall

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½