Ryan has logged 1,338 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Catchfire

Catchfire

1990
×
Read the review Edit this entry  
31
Quigley Down Under

Quigley Down Under

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hope Gap

Hope Gap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Papillon

Papillon

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Papillon

Papillon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alfie

Alfie

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Legend

Legend

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
29
No Good Deed

No Good Deed

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Golden Age of Comedy

The Golden Age of Comedy

1957
×
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Solomon's Mines

King Solomon's Mines

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Woman in the Moon

Woman in the Moon

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Current War

The Current War

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enduring Love

Enduring Love

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Snows of Kilimanjaro

The Snows of Kilimanjaro

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragon: The Bruce Lee Story

Dragon: The Bruce Lee Story

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Equals

Equals

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forsaken

Forsaken

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Edit this entry  
25
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Swallow

Swallow

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Jexi

Jexi

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry