Ryan has logged 328 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sergeant York

Sergeant York

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Primary

Primary

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Front Page

The Front Page

1931
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kill Chain: The Cyber War on America's Elections

Kill Chain: The Cyber War on America's Elections

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disclosure

Disclosure

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
Read the review Edit this entry  
26
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
On the Town

On the Town

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Longest War

The Longest War

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry