RHCalvr has logged 37 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jack and the Beanstalk: After Ever After

Jack and the Beanstalk: After Ever After

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Mr. 365

Mr. 365

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pete's Dragon

Pete's Dragon

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old Dogs

Old Dogs

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Garfield

Garfield

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Keeping Mum

Keeping Mum

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Aurora Teagarden Mysteries: An Inheritance to Die For

Aurora Teagarden Mysteries: An Inheritance to Die For

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Winter Castle

Winter Castle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nowhere Left to Run

Nowhere Left to Run

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Perfect Catch

The Perfect Catch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Patrick

Patrick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Double

The Double

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Instant Family

Instant Family

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry