• The 9th Annual On Cinema Oscar Special

  • RRR

  • The Wendy Kerby Valentine’s Day Special

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

  • West Side Story

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Dune

  • Memoria

  • Annette

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

  • Monster Hunter

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Violet Evergarden: The Movie

  • Bill & Ted Face the Music

  • Da 5 Bloods

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Goldman v Silverman

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★★

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Labyrinth of Cinema

  • Mister America

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Color Out of Space

  • First Cow

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Avengement

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Promare

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • The Bob Emergency

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Serenity

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

  • Slice

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

  • Kase-san and Morning Glories

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Dirty Computer

    ★★★★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★★

  • Bao

  • Love, Gilda

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ★★★½