• Onward

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Hebe

    ★★★½

  • Divaldo - O Mensageiro da Paz

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Simonal

    ★★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • De Pernas Pro Ar 3

    ★★½

  • Mussum - Um Filme do Cacildis

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Sweetheart

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Minha Fama de Mau

    ★★★½

  • Who You Think I Am

    ★★★

  • Greta

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Love at Second Sight

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • The Last Hangover

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★½

  • The Great Mystical Circus

    ★★½

  • Rindo à Toa: Humor Sem Limites

    ★★★

  • Tudo Acaba Em Festa

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • After Porn Ends 3

    ★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • Chacrinha: O Velho Guerreiro

    ★★★★

  • Claire Darling

    ★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Father's Shadow

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Honest Candidate 2

  • Cyrano, My Love

    ★★★½

  • Long Way Home

    ★★★½

  • Uma Quase Dupla

    ★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Little Tickles

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Não Se Aceitam Devoluções

    ★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Rust

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Ferdinand

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Chocante

    ★★½

  • High Expectations

    ★★★

  • Woody Woodpecker

  • It

    ★★½

  • A Finada Mãe da Madame

    ★★½

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★★

  • Madame

    ★★★½

  • Good Manners

    ★★★½