• Cursed Films

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Where Does a Body End?

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★★

  • Incapacitants: The Movie

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Border

  • Pacific Rim: Uprising

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Terrified

    ★★★★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Industrial Accident: The Story of Wax Trax! Records

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

  • Suburbicon

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Underworld: Blood Wars

    ★★★

  • Masterminds

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Keanu

    ★★★