RhodaBISAD has logged 1,115 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
Police Academy 6: City Under Siege

Police Academy 6: City Under Siege

1989
×
★★
Edit this entry  
07
Police Academy 5: Assignment Miami Beach

Police Academy 5: Assignment Miami Beach

1988
×
★★
Edit this entry  
07
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Police Academy 3: Back in Training

Police Academy 3: Back in Training

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
07
License to Drive

License to Drive

1988
×
★★★
Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★
Edit this entry  
07
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★
Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Edit this entry  
07
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★
Edit this entry  
07
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★
Edit this entry  
07
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★
Edit this entry  
07
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
2012

2012

2009
×
Edit this entry  
07
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Drawing Flies

Drawing Flies

1996
×
★★
Edit this entry  
07
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★½
Edit this entry  
06
The Creeping Garden

The Creeping Garden

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★
Edit this entry  
16
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Edit this entry