RSS feed for Robert
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Historytelling

Historytelling

2018
×
Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
Edit this entry  
13
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
Edit this entry  
12
Vengeance

Vengeance

2009
×
Edit this entry  
08
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
02
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
Edit this entry  
02
Zardoz

Zardoz

1974
×
Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Baby

The Baby

1973
×
Edit this entry  
31
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Edit this entry  
19
Pandas

Pandas

2018
×
Edit this entry  
19
Werewolf

Werewolf

2016
×
Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry  
16
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
College

College

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Edit this entry  
04
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Edit this entry  
29
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
Edit this entry  
27
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
27
I Bury the Living

I Bury the Living

1958
×
Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
Edit this entry  
21
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
Edit this entry  
19
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
Edit this entry  
18
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
13
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry