Robert has logged 360 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
The Room

The Room

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Song of Lahore

Song of Lahore

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Time Out of Mind

Time Out of Mind

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Princess of France

The Princess of France

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Pan

Pan

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Santa's Enchanted Village

Santa's Enchanted Village

1964
×
Read the review Edit this entry  
03
Santa and the Ice Cream Bunny

Santa and the Ice Cream Bunny

1972
×
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Eugene Mirman: Vegan on His Way to the Complain Store

Eugene Mirman: Vegan on His Way to the Complain Store

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
3 ½ Minutes, 10 Bullets

3 ½ Minutes, 10 Bullets

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry