RSS feed for Rhys
  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Dating Amber

  • The Banker

  • Spenser Confidential

  • Cats

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

  • Anna

  • Midsommar

  • Shaft

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Fisherman’s Friends

  • The Highwaymen

  • Us

  • Booksmart

  • Long Shot

  • Fighting with My Family

  • Blinded by the Light

  • The Vast of Night

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Instant Family

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Stan & Ollie

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Green Book

  • mid90s

    ★★★★

  • Life Itself

    ★★★★

  • Vox Lux

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hotel Artemis

  • Girl

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

  • The Kissing Booth

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • The Breaker Upperers

  • Blockers

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★★★