• Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Voyagers

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Life in a Year

    ★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • Clouds

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ½

  • The Devil All the Time

  • The New Mutants

    ½

  • After We Collided

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

  • Looks That Kill

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Stargirl

  • All the Bright Places

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Bombshell

  • Little Women

  • 1917

  • Frozen II

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★★

  • Ema

    ★★½

  • Joker

  • Marriage Story

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

  • Anna

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Five Feet Apart

  • Booksmart

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★★

  • A Faithful Man

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Beautiful Boy