• Hustle

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★

  • 83

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • 8:46

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Anima

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Russell Brand: Re:Birth

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Alpha

    ★★★½

  • Calibre

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Cargo

    ★★★

  • Def Comedy Jam 25

    ★★½

  • 1922

    ★★★

  • Jerry Before Seinfeld

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★