Sort by

Rian has logged 137 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
24
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
The Chase

The Chase

1994
×
★★
Edit this entry  
28
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★
Edit this entry  
22
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Edit this entry  
08
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Edit this entry  
20
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
Gilda

Gilda

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barfly

Barfly

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★
Edit this entry  
19
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Invincible

Invincible

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Road

The Road

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shoah

Shoah

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Edit this entry  
23
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Edit this entry  
16
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
300

300

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Edit this entry  
03
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Edit this entry