Sort by
  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★

  • Missing Home

    ★★★★½

  • The Valet

    ★★★

  • KKN, Curse Of The Dancing Village

    ★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Umma

    ½

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★½

  • Kukira Kau Rumah

  • All of Us Are Dead

    ★★

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Teka-Teki Tika

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

    ★★

  • Akhirat: A Love Story

    ★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Story of Dinda: Second Chance of Happiness

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • My Name

    ★★½

  • A World Without

  • Photocopier

    ★★★★

  • The Watcher

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Pandemi(e): Gumpalan

    ★½

  • Pandemi(e): Mie Level Setan

  • Yuni

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Clickbait

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Upcoming Summer

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • A Perfect Fit

    ★★

  • The Medium

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Stillwater

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

  • Devil on Top

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Ghost Lab

    ★★

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Wedding Proposal

  • My Love

    ★★★½

  • Kotaro Lives Alone

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Tenang

    ★★★

  • Ghostbuser

    ½

  • Man in Love

    ★★★★

  • Tersanjung: The Movie

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Gaia

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Friendship is Like a Cocoon

    ★★