Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Valet

The Valet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kukira Kau Rumah

Kukira Kau Rumah

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghost Writer

Ghost Writer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Story of Dinda: Second Chance of Happiness

Story of Dinda: Second Chance of Happiness

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Missing Home

Missing Home

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teka-Teki Tika

Teka-Teki Tika

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Fiction.

Fiction.

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sherina's Adventure

Sherina's Adventure

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
KKN, Curse Of The Dancing Village

KKN, Curse Of The Dancing Village

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Umma

Umma

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Photocopier

Photocopier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twenty Five Twenty One

Twenty Five Twenty One

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Minimalists: Less Is Now

The Minimalists: Less Is Now

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kotaro Lives Alone

Kotaro Lives Alone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cobra Kai - The Afterparty

Cobra Kai - The Afterparty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wait

The Wait

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Humba Dreams

Humba Dreams

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
My Name

My Name

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Neymar: The Perfect Chaos

Neymar: The Perfect Chaos

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Akhirat: A Love Story

Akhirat: A Love Story

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Tenang

Tenang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crows Zero

Crows Zero

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Photocopier

Photocopier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
We Are Little Zombies

We Are Little Zombies

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Summer Flowers

Summer Flowers

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry