Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Você é Diferente

Você é Diferente

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Playing

Playing

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Behind the Sun

Behind the Sun

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mango Yellow

Mango Yellow

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Red Light Bandit

The Red Light Bandit

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Priest and the Girl

The Priest and the Girl

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Twenty Years Later

Twenty Years Later

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Califórnia

Califórnia

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Quartet

The Quartet

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Seamstress

The Seamstress

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Adrift

Adrift

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bald Mountain

Bald Mountain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Men and Women

Men and Women

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coffee with Cinnamon

Coffee with Cinnamon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Guide to Second Date Sex

A Guide to Second Date Sex

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
O Corpo

O Corpo

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Duas de Mim

Duas de Mim

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry