Sort by

kauan has logged 296 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Reaching for the Moon

Reaching for the Moon

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Query

Query

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Teeth

Teeth

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Nise: The Heart of Madness

Nise: The Heart of Madness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Severance

Severance

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hush... Hush, Sweet Charlotte

Hush... Hush, Sweet Charlotte

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Summers

Three Summers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry