Sort by

kauan has logged 26 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Best Things in the World

The Best Things in the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Turning

The Turning

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Sweet Audrina

My Sweet Audrina

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry