Sort by

kauan has logged 22 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Braindead

Braindead

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Movie of My Life

The Movie of My Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry