• Acayip

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Hello My Dear

    ★★★★★

  • Hey There!

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Skies of Lebanon

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★★

  • Red Moon Tide

    ★★

  • Persian Lessons

    ★★★★★

  • 365 Days

  • 6 Underground

  • Sisters in Arms

    ★★★★★

  • The Crown Prince of Saudi Arabia

    ★★★★★

  • Waiting for the Barbarians

    ★★★★

  • The Platform

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Arab Blues

    ★★★★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • The Perfect Candidate

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Lux Æterna

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Charcoal

  • When the Moon Was Full

  • Castle of Dreams

    ★★★★★

  • Honeyland

  • In Between

    ★★★★★

  • The Insiders

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Climax

  • Border

    ★★★★★

  • Hichki

  • Unsane

    ★★★

  • The Pigeon

  • White Fang

    ★★★★★

  • Whispering Sands

  • Zagros

    ★★★★

  • Babam

    ★★★★

  • Yaşar Kemal Efsanesi

    ★★★★★

  • Disappearance

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Journey from Greece

    ★★★★

  • Tehran Taboo

  • A Man of Integrity

    ★★★★★

  • Genco

    ★★★

  • Ana, My Love

    ★★

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • The Other Side of Hope

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • 76 Minutes and 15 seconds with Abbas Kiarostami

  • La La Land

  • The Salesman

  • Paterson

    ★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★★★

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★★★★