• The Physician

    The Physician

    ★★★★

    film genel olarak güzel ancak kurguda büyük bir hata var. o da herkesin İngilizce konuşuyor olması… Selçuklu askerleri dahil herkes C seviyesi ingilizce konuşuyor askerler İngilizceyi nasıl bilsin allah askina????  ayrıca Isfahan’a ait dilsel kültür adına hiçbir şey yok? buralar hiç düşünülmemiş galiba… Ben Kingsley İbni Sina’yı iyi yansıtmış ama filmin Dil kültüründen yoksun oluşu oluşabilecek güzelliği gölgelemiş…

  • Destiny

    Destiny

    ★★★★★

    yusuf şahin…….

  • Cave of Forgotten Dreams

    Cave of Forgotten Dreams

    ★★★★★

    harika bir belgesel film

  • A Man of Integrity

    A Man of Integrity

    ★★★★★

    filmi izlediğiniz anda pek çok çıkarım yapabiliyorsunuz  aslında. çıkarımlarım çoğu zaman Rıza’nın lehine iken filmin son sahnesinde aleyhine dönüştü. Kinin nefretin ve inatçılığın gözü dönmüşlüğün insana ve çevresine ne derecede zarar verdiğini gösteriyor gibi hissettim. Ayrıca özelleştirme ve işçi sınıfının çektiği sorunlar da filmde oldukça belirgin. İran ve sorunları da izleyiciye aktarılmıştı..

  • Ivy

    Ivy

    ★★★★★

    Kürt gitti, hayaleti kaldı.

  • Before Sunrise

    Before Sunrise

    ★★★★★

    bu zamanın gerçekliğinde asla çekilemeyecek bir film.

  • The Land

    The Land

    ★★★★★

    yusuf şahin filmleri gerçekten çok iyi.. Toprak filminin böylesine gözde olamayışına üzüldüm

  • The Words

    The Words

    ★★★★

    şu meşhur bakış sahnesi için izledim…fena değildi…

  • Timbuktu

    Timbuktu

    ★★★★★

    gerçekten bayılarak izledim. islamcı terör örgütlerinin insanların hayatlarını nasıl yok ettiğini açıkça gösteriyor. idam edilirken karısıyla birlikte ölen kidane fikrimce cesur biriydi. kızları toya’yı ekranda görünce gülümsemeden duramıyordum çünkü çokkk tatlıydı..

  • More Than Two Hours

    More Than Two Hours

    ★★★★★

    ali asgari’nin bakirelikle ilgili iran toplum yapısı ve baskısıyla ilgili yaptığı filmlerden bir tanesi. bu yüzden diğer filmi napadid shodan’a baya benzettim. yerinde eleştirel ve cesur biri.

  • Waves '98

    Waves '98

    ★★★★★

    güzel bir kısa filmdi. lübnan’ı, siyasetini bireylerin bunlardan  kaynaklı yaşadığı psikolojik, ruhsal sorunlar ve durumlar bir kısa filme sığdırılmaya çalışılmış..

  • Arab Blues

    Arab Blues

    ★★★★★

    gülşifte farahani’nin müthiş oyunculuğu yine ortadaydı.. orta doğunun güç yaşam koşulları (özellikle kadınlar için) açıkça aktarılmış insanların psikolojik ihtiyaçları bunları ortaya çıkarma süreçleri sorunlar vs. hepsi göz önündeydi