• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Whole Truth

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Two

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Empty Man

  • Rebecca

  • Soul

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

  • Mainstream

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Happy Old Year

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

  • Martin Eden

    ★★★★½